Az alapítványt a Csongrád Megyei Bíróság 2011. november 29-én jegyezte be.

logo zold

Névadónk, néhai Kelemen János intézetvezető professzor, akinek vezetésével 1980. november 20-án nyitotta meg az Egyetem a mai Onkoterápiás Klinika elődjének tekintett Sugárterápiás Osztályt.

Az alapítvány a következő közhasznú tevékenységeket végzi:

1. egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység,
2. tudományos tevékenység, kutatás,
3. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

Az alapítvány céljai:

a) A Szegedi Tudományegyetem Onkoterápiás Klinika működésének támogatása,
b) Betegellátás minőségének javítása,
c) Betegellátás körülményeinek fejlesztése,
d) Klinika munkatársainak szakmai továbbképzése,
e) A klinikán folyó tudományos kutatómunka támogatása,
f) A klinika nemzetközi szakmai-tudományos kapcsolatainak fejlesztése,
g) Klinikán folyó oktatási tevékenység támogatása,
h) A daganatos betegségek megelőzésével és gyógyításával kapcsolatos ismeretek széles körű terjesztése,
i) A daganatos betegségek elleni küzdelem (prevenció, korai diagnózis, egyénre szabott terápia) segítése.

A kuratórium elnöke:
Dr. Várnay Ernőné

A kuratórium tagjai:
Popovicsné Palócz Mária

Csikósné Sarankó Erika Anikó

Az alapítvány nyitott, minden befolyástól mentes, ahhoz bármely belföldi és külföldi természetes személy, jogi személy csatlakozhat, amennyiben egyetért az alapítvány céljaival, és azt támogatni kívánja, anyagi, szellemi, tárgyi felajánlásokkal egyaránt.

Az alapítvány közhasznú, köszönjük, ha adója 1%-ával támogatja céljaink megvalósulását!

Kapcsolattartó: Dr. Fábián Gabriella (Tel.: 62/545403, email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)