Alapító okirat

A Kelemen János Alapítvány a Szegedi Daganatgyógyításért a Szegedi Tudományegyetem Onkoterápiás Klinika működésének támogatása céljából létrejött magánalapítvány. Az alapítványt a Csongrád Megyei Bíróság 2011. november 29-én jegyezte be. A jelenleg hatályos Alapító Okirat a most érvényben lévő törvényi előírásoknak megfelelő, 2018. januárjában jóváhagyott dokumentum.

Közhasznúság

A Kelemen Alapítvány a Szegedi Daganatgyógyításért létrehozása óta közhasznú céllal működik. Tevékenysége megfelel a 2011. évi CLXXV. törvény (2011. évi CLXXV. törvény az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról) előírásainak, így a közhasznúságot a Szegedi Törvényszék végzése igazolja.

Végzés

A közhasznú jogállásról szóló végzés jogerőre emelkedését igazoló okirat. Adatainkat naprakészen ellenőrizheti a Civil szervezetek névjegyzékében vagy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatójában.